Kurumsal

Özmetal Plastik, 1975 yılında, otomotiv sektörüne metal formlu parçalar üretmek üzere 60m² alan üzerine kurulmuştur. 1976 yılında makine parkına çarklı plastik enjeksiyon makinelerinin eklenmesiyle ürün gamına plastik parça üretimini de katarak faaliyetine devam etmiştir. 1977 yılında tam otomatik makinelerin alınmasıyla üretim hacmini ve çeşidini arttırmıştır.

1977 yılında Uluyol’daki 150m²’lik yeni üretim yerinde 1995 yılına kadar faaliyetini sürdürmüştür. 1995 yılında Beşevler Küçük Sanayi Sitesi'nde 150m²'si açık, 300m²'si kapalı olmak üzere 450m² imalat sahasında üretimine devam etmektedir.

Özmetal Plastik, 40 yılı aşkın süredir otomotiv, makine ve enerji sektörlerinin yanında mutfak, tıbbı malzeme, tekstil gibi birçok farklı sektör için de metal ve plastik parça üretmektedir. Faaliyet alanımız gibi ürün gamımız da çok çeşitli ürünü içermektedir.

Faaliyete başladığımızdan beri üretimi yapmış olduğumuz ürünler; domestik kesiciler, endüstriyel mutfak kesicileri, çakı sapları, spatüller, mutfak gereçleri, muhtelif formlu yaylar, tekstil makine parçaları, muhtelif kulp ve elcikler, muhtelif elektrik bobini makaraları, konveyör rulman kapakları, metal parçalı tabanlıklar, kırıklarda kullanılan arteller, muhtelif nozzlelar, minder hasırı, kaplin lastikleri, muhtelif contalar, muhtelif otomobil parçaları, muhtelif burçlar, muhtelif tapalar, plastik cıvata ve somunlar, kops başlıkları ve muhtelif ovalama ürünleridir.

Firmamız tam entegre üretim kabiliyetine sahiptir. Kalıp tasarımından kalıp yapımına, enjeksiyon makinelerinde plastik parça üretiminden, metal aksamın üretimi ve montajına kadar tüm süreçler firmamızda tamamlanmaktadır. Bütün bu süreçler firmamızın sahip olduğu kalite belgesinin gerektirdiği şekilde kontrol altındadır.

Misyonumuz

Müşterilerimizin, ürün yelpazemiz çerçevesinde ve teknolojik gelişmeler ışığında, her türlü ihtiyacına cevap verebilmek ve onların kendi gereksinimlerini en doğru biçimde belirlemelerinde yol gösterici olmak için varız.

Vizyonumuz

Özmetal Plastik olarak, kısa vadede planlanan yatırımlarla büyümek, çalışan ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak, uzun vadede ise uluslararası standartlarda bir firma haline gelirken marka değerinin yükseltilmesi, hedefimizdir.

Değerlerimiz

Özmetal Plastik yönetici ve çalışanları olarak,

Müşteri Odaklıyız

Müşterilerimizi önemser, onlara sadık ve bağlı kalırız. Bu nedenle müşteri istek ve beklentilerini eksiksiz karşılamaya çalışırken müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlarız

Yasalara Saygılıyız

Tüm faaliyetlerimizde yasalara uyar, dürüst ve ahlaki değerlerimizle hareket etmeyi önemser ve benimseriz.

İş Güvenliğiyle Hareket Ederiz

Sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının huzur ve başarıdaki rolünün farkındayız. Küçük ailemizde bu kaybetmemek için el birliğiyle çalışırız.

Çevreye Saygılıyız

Toprağın, suyun, doğanın değerini biliriz. Daha yaşanabilir bir dünya için, daha az doğal kaynak tüketimi, daha az atık ve daha çok geri dönüşüm bilinciyle çevresel etkilerimizi minimize etmeyi bir görev olarak görürüz.

Verilerimizle Gelişiriz

Gelişimin devamlılığını sağlamak için tüm süreçlerimizi yakından izler ve iyileştiririz. Sürekli iyileştirme kültürünün sürdürülmesini ve gelişmesini teşvik etmek için yeni hedefler belirler, en iyi performans için çabalar ve yenilikçi bir yaklaşım ile her anlamda edindiğimiz tecrübeyi kar sayarız.

İlham Veren Liderler Olmak İsteriz

İşimize sadık ve bağlıyız. Cesur ve sürekli bir enerji ile hedeflerimize kararlılıkla ilerler, yetenekleri tespit ve teşvik eder ve takım ruhuyla her birimizin öğrenmesine fırsat yaratarak gelişime destek oluruz.